Svatojánské slavnosti 2013

Cankisou2011_2ByPetrVolgemut

TRADIČNÍ SVATOJÁNSKÉ SLAVNOSTI 22. ČERVNA OPĚT VE VLACHOVICÍCH

O.s.Dokopy pořádá 22. června již 4. ročník Svatojánských slavností, na které Vás všechny s radostí zve. Celá akce se opět koná v krásném prostředí, v  přírodním kulturním areálku na „Hradišťku“,ve Vlachovicích. A na co se můžete těšit?

Vizí je multikulturní a vícegenerační akce, která navazuje na tradiční valašskou kulturu a zvyky, ale upravená na dnešní dobu. Cílem je, aby se zde líbilo a odnášeli si příjemné radostné zážitky jak děti, mladí, tak i nejstarší.

Velká část areálu bude pro případ nepříznivého počasí zastřešena velkými stany. Bude zde pro děti nachystána výtvarná dílna a různé hry se svatojánskou tématikou. Dále koňský povoz, který bude zájemce vozit po určené zajímavé trase ve Vlachovicích. Každoročně zde chystáme i kvalitní a tradiční občerstvení, jako např., bylinné svatojánské čaje sbírané v ten den, kyselica, kohútkovica, klobásky z udírny, frgále, vdolečky apd.

Hlavní kulturní program je letos opravdu bohatý a zajímavý. Jako první vystoupí v 16:30 hod. dětský, valašský, folklórní soubor Dokopyjánek. Zajímavostí je, že doprovodem souboru bude poprvé, zatím zkoušející, dětská vlachovská cimbálová muzika souboru Dokopyjánek.  Od 17:30 hod. následuje pro starší k poslechu i tanci dechová kapela Záhorovjané. Po nich zahraje na pódiu folková kapela s valašskými texty, z Horní Bečvy –Z horní dolní a dál na jih. Ve 20:30 hod. proběhne slavnostní zapálení Svatojánského ohňa, po kterém následuje hlavní hvězda večera –  kapela ČANKIŠOU! Sedmičlenná kapela Čankišou pronikla do povědomí posluchačů doma i v zahraničí díky svým koncertům nabitým energií a divokými rytmy. Čankišou se svou fůzí různých etnických vlivů na rockovém základě a bohatou sbírkou exotických nástrojů, vystupuje na velkých festivalech po celém světě a slibují unikátní, kvalitní, kulturní zážitek.


Po 22 hod. je nachystáno malé překvapení v podobě vystoupení několik členů historického souboru SHSŠ TODESMÜDE FECHTER, kteří předvedou malou ohňovou šú.  Závěrečné „skotačení“ obstará výborná mladá metal-folklor kapela Badyán z Nivnice, se slováckými veselými texty a nečekanou metalovou řízností a houslemi.

Vstupné je pro všechny tradičně dobrovolné. Akce se koná za každého počasí. Velká část areálu bude pro případ nepříznivého počasí zastřešena velkými stany.Těší se na Vás členové DOKOPY.

www.dokopy.cz

PLAKÁT pro Svatojánské slavnosti 2013

...

| přesný čas
kalendář jmen

Aktuality