Svatojánské slavnosti ve Vlachovicích

Tuto sobotu se ve Vlachovicích uskuteční již třetí ročník netradičních Svatojánských slavností

Občanské sdružení Dokopy Vás všechny zve na třetí ročník Svatojánských slavností, které se uskuteční 23. června 2012, na kopci, v kulturním areálku na Hradišťku, ve Vlachovicích v části Strže. Letošní rok, budou Svatojánské slavnosti obzvláště zajímavé a vyloženě multižánrové a vícegenerační, přesně tak jak to na „dědině má byt“.

V 16:30 hod. slavnosti zahájí dětský soubor z Vlachovska – Malý dokopyjánek. Po něm pak vystoupí mladá, alternativně -rocková kapela od Uherského Brodu 9 – Days Wonder, pro mnohé určitě s příjemným překvapením na pozici zpěváka. Od 18:30 hod. bude program pokračovat dechovbou kapelou  Dúbravanka, při které si mohou zatančit a zazpívat i ti starší. Ve 20:00 hod je vystřídá s mladistvou grácií  kapela Fire Rice a následně se můžete těšit na nejznámějšího valašského gajdoše  – Petra Sovjáka z Neubuze, při kterém se i slavnostně zapá lí Svatojánská vatra. Hlavním vyvrcholením celého večera, které si určitě nesmíte nechat ujít, je ovšem následný koncert  skvělých muzikantů – TOMÁŠE KOČKA & ORCHESTRU od 21:40 hod.

 

Zpestřením Svatojánských slavností bude koňská dráha, kdy se můžete povozit po Vlachovicích po vytyčené trase koňským povozem. Pro děti budou nachystané i různé hry a výtvarná dílna. Těšit se můžete mimo jiné aj na kyselicu, klobásky a párky z udírny, čerstvé svatojánské bylinné čaje, kohútkovicu, pivo Svijany, slivovicu ze soudka, frgále a tak dále.

Akce se uskuteční za každého počasí, velká plocha areálu bude zastřešena. Vstupné je na celou akci dobrovolné.

 

Chceme Vás jen upozornit a poprosit, ať si necháváte auta dole v obci u splavu a ve spodní části Strží, do horní části bude vjezd povolený jen místním obyvatelům, pořadatelům, kapelám a koňském povozu. Děkujeme Vám za pochopení.  Místo konání akce bude od hlavní křižovatky značeno směrovkami.

 

Určitě se přij´dte  podívat odpočinout, povykládat a nasát atmosféru tohoto netradičního svatojánského dne….Členové sdružení Dokopy se na vás moc těší.

Více informací na www.dokopy.cz

Plakát svatojánské slavnosti 2012

...

| přesný čas
kalendář jmen

Aktuality